Tuga

DANAS SAHRANA BOJANE I JELENE KOJE SU POGINULE KOD BILEĆE: Majka tragično nastradale devojke kratko izustila - "Bila je anđeo... Obe su bile"

Foto: Društvene Mreže
Telo Bojane Ćirić (22), koja je sa drugaricom Jelenom Radovanović (22) poginula u stravičnoj saobraćajnoj nesreći kod Bileće dopremljeno je danas u Lazarevac.

Bojana će biti sahranjena na groblju u Stubici, a Jelena na Sakuljinskom groblju.

Od stradalih devojaka na društvenim mrežama opraštaju se rođaci i prijatelji. Neutešne porodice gotovo da su zanemele od bola.

Foto: Kurir.rs

"Lepe naše drugarice... Neka vas anđeli čuvaju na vašem zajedničkom putu", "Ne, ne. Ovo nije smelo da vam se desi drugarice naše", "Počivajte u miru", "Ponosni smo što ste bile naše, naše najbolje", "Idete pravo u raj sa vašim anđeoskim likom", "Vi ste bile vesele tačke našeg društva, ništa više neće biti isto", "Ne znam kako da opišem tugu koju osećam. Počivajte u miru" - samo su neki od mnogobrojnih poruka koje se mogu pročitati na društvenim mrežama.

Tuga u Lazarevcu

U kuće žalosti u Lazarevcu dolazili su rođaci i prijatelji da izjavljuju saučešće. Plač i kuknjava odzvanjali su Lazarevcem. Ovakvu tragediju ne pamte u skorije vreme.

Komšije i meštani tog dela Lazarevca, kroz suze, pričali su o Bojani i Jeleni. Kažu da su bile devojke za primer, lepo vaspitane. Bojana je, kažu, radila kao vaspitačica. Izabrala je da radi sa decom, jer je i sama bila ljubazna i nasmejana. Za njom tuguju i mališani i kolege.

Za Jelenu R. ništa manje lepih reči nisu mogli da izgovore.

- Bila je anđeo - ponavljala je njena majka Divna i dodala: "Obe su bile".

I u njihovom dvorištu tužna slika. Kako neko naiđe kreću izjave saučešća grljenja i plač.

Jelena je, takođe, bila devojka za primer. Studirala je ekonomiju i bila na završnoj godini. Ima malog brata i sestru, kod koje se sa drugaricom, uputila na more, jer je ona ranije otišla. Prenoćile su na Zlatboru i jutros krenule dalje. Na odredište, međutim, nisu stigle. U pežou kojim su putovale dočekala ih je crna sudbina.

Foto: Društvene Mreže

- Velika tuga. Dobra i vredna devojka. Obe su bile za primer. Užas - jedva je kroz suze izustila jedna rođaka Jelene R.

Kako je došlo do saobraćajne nesreće?

Podsetimo, devojke su bile same u vozilu koje je podletelo pod kamion, a u bolnicu su dovezene bez znakova života. Pokušana je reanimacija, ali im nije bilo pomoći.

- Do stravične saobraćajne nesreće u mestu Čepelnica, u kojoj su život izgubile dve mlade devojke, došlo je kada je automobil marke pežo, u kojem su se nalazile nastradale, udario u bankinu sa svoje strane puta, a zatim prešao na suprotnu stranu i direktno se sudario s kamionom. Kako je naveo, u trenutku nesreće pežo se kretao iz pravca Trebinja, dok je kamion dolazio iz pravca Bileće – potvrdio je portparol trebinjskog Tužilaštva, Srđan Vukanović.

Foto: ATVBL.RS

Pežoom je upravljala Bojana Ćirić.

Automobil u kom su bile devojke je potpuno uništen.

- Dve mlade devojke dovezene su na naše odeljenje bez znakova života. Pokušana je reanimacija, ali, nažalost, bezuspešno - izjavila je za ATV dr Tanja Novarlić, načelnica Odeljenja intenzivne nege Bolnice Trebinje.

Nesreća se dogodila oko 9.30 časova, a uviđaj je izvršila policija iz Bileće zajedno sa dežurnim tužiocem Okružnog javnog tužilaštva u Trebinju.

(Kurir.rs/Republika/Preneo: Đ. M.)